Home > Podziemia Rynku w Krakowie
podziemia rynku w Krakowie cracow time galeria

Muzeum Podziemia Rynku “Śladam europejskiej tożsamości Krakowa”. Jest to muzeum, które zabierze Państwa w podróż przez średniowieczny Kraków. Tutaj można zobaczyć prawdzie bruki, poznać wagę i miarę XIV wiecznego Krakowa, oraz zobaczyć jak wyglądało życie codzienne ludzi w średniowiecznym mieście.Z doświadczenia wiem, że muzeum zainteresuje każdego, niezależnie od wieku. 

Muzeum Podziemia Rynku w Krakowie

Serdecznie zapraszam do oddziału Muzeum Narodowego – Podziemia Rynku “Śladem europejskiej tożsamości Krakowa”. Placówka tego muzeum powstała w sposób niezwykły, w roku 2005 miała zostać zmieniona nawierzchnia rynku głównego w Krakowie, jednak po rozpoczęciu prac okazało się, że rynek skrywa o wiele więcej tajemnic niż można było przypuszczać. Prace archeologów trwały w latach 2005 – 2010, a ich owocem było otwarcie nowego oddziału Muzeum Narodowego. Wykopaliska te zmieniły postrzeganie epoki średniowiecza. Dzięki tym badaniom lepiej poznaliśmy życie ludzi z tamtych czasów, wiemy więcej na temat budownictwa, tradycji, czy ich zwyczajów. 

Z wielką radością podziele się z Państwem moją wiedzą na ten temat. Zapraszam Państwa do wspólnego przeniesienia się w czasie i zwiedzenia muzeum.  

Wystawa ta jest prowadzi zwiedzającego od początku średniowiecza, aż po jego koniec. Podczas zwiedzania dowiedzą się Państwo więcej o średniowieczym Krakowie oraz jego roli na arenie międzynarodowej. Cała wystawa ukazana jest w przystępny i nowoczesny sposób, w tym muzeum nie ma czasu na nudę, a całość dopełnia fakt, że całe zwiedzanie odbywa się wśród świadków archeologicznych. 

Podziemia rynku głównego są wspaniałym uzupełnieniem zdobytej wiedzy ze wspólnej wycieczki! 

Oprowadzanie trwa 1,5 godziny. Istnieje możliwość skorzystania z tej usługi niezależnie od oprowadzania, albo skorzystanie z niej w ramach wspólnej wycieczki, co z pewnościa będzie niezapomnianym doświadczeniem. 

Zapraszam do zapoznania się z cennikiem!

Cracow Time