Home > Szlakiem krakowskich legend
szlakiem krakowskich legend

Skąd się wzięły krakowskie gołębie, kto zbudował wieże Bazyliki Mariackiej, jak został pokonany straszliwy gad mieszkający pod Wawelem? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą Państwo na wycieczce “Szlakiem krakowskich legend”. Serdecznie zapraszam!

Wycieczka skierowana jest do najmłodszych. Wspaniałe połączenie historii Krakowa i jego legend gwarantuje niezapomniane chwile dla dzieci, dzięki czemu mogą one zwiedzić miasto w ciekawy dla nich sposób. Gwarantuję, że nie będą się nudzić! 

Zwiedzanie mini 1-2 godziny

Zwiedzanie mini, to raczej spacer po mieście. Jeżeli Kraków jest dla Państwa jedynie punktem na mapie lub mają Państwo mało czasu proponuję właśnie „zwiedzanie mini”. To idealny sposób na poznanie najważniejszy punktów miasta.

Zwiedzanie standardowe 3-4 godzin

To propozycja z myślą o osobach, które mają trochę więcej czasu i chcą poznać Gród Kraka nieco dokładniej, ta oferta jest to też najczęściej wybierana przez Turystów. W zależności od ilości godzin zwiedzanie może obejmować wstępy do niektórych obiektów.

Zwiedzanie rozszerzone od 4 godzin

Na Państwa życzenie każda trasa może zostać rozszerzona o dodatkowe atrakcje i elementy. Szczególnie polecam ją tym osobom, które znają Kraków, a chcą poszerzyć swoją wiedzę lub zwiedzić wyjątkowe miejsca. W tej opcji jest przewidziana przerwa na obiad.

droga królewska

Szlakiem krakowskich legend.

Trasa przygotowana jest z myślą o dzieciach. Podczas każdej wycieczki staram się przekazać moją wiedze w przystępny dla nich sposób, tak aby nasi najmłodsi się nie nudzili. Trasa jest do wspólnego ustalenia, standardowo przy zwiedzaniu starego miasta wycieczka rozpoczyna się przy murach obronnych, jednak istnieje możliwość zmiany punktu startowego. Wśród zabytków w programie przewidziane jest zobaczenie rynku głównego, sukiennic, kościoła Mariackiego , dzielnicy uniwersyteckiej. Ostatnim przystankiem jest wzgórze wawelskie i najstraszniejszy gad Polski - Smok Wawelski. Podczas wycieczki propnuję przerwę na kupienie pamiątek i jedzenie.

Dodatkowo możemy wejść do kilku obiektów:

- Bazylika Wniebowzięcia Najświetszej Maryji Panny
Wchodząc do tego kościoła mogą Państwo zobaczyć sławny na całym świecie ołtarza autorstwa Wita Stwosza, przy nim dzieci usłyszą legendę o żółtej ciżemce. Opowieść ta mówi o powstaniu tego wspaniałego dzieła. Za opłatą możemy znaleźć się blisko ołtarza, jednak istanieje możliwość wejścia do kościoła bezpłatnie, jest to miejsce przezaczone na modlitwę.

- Katedra Wawelska
Jest to miejsce w którym historia cały czas żyje i możemy jej dotknąć. To tu pochowany jest Władysław Łokietek, któremu pajączek uratował życie, a na najwyższej wieży wisi dzwon Zygmunta, który spełnia życzenia.

- jama Smoka Wawelskiego
Miejsce w którym legendarny, krakowski potwór mieszkał. W środku zobaczą Państwo jego łazienkę, sypialnie i ogród z widokiem na Wisłę. W jaskini opowiem legendę związaną z byłym właścielem. Po wyjściu, Państwa oczom ukarze się smok we własnej osobie, ku wielkiej radości dzieci, dalej zionie ogniem.

Oprowadzanie zawsze dostosowane jest do wieku najmłodszych.Za niewielką dodatkową opłatą, istnieje możliwość przeprowadzenia testu ze zdobytych wiadomości na końcu zwiedzania, oczywiście najlepsza drużyna otrzyma nagrody! 

Zapraszam do zapoznania się z cennikiem!

Cracow Time